Cvičení pro ženy

Nejširší vrstvě zájemců o pravidelný pohyb můžeme nabídnout níže uvedené aktivity. Přijďte si zacvičit do přátelského kolektivu! Aktuální časy jednotlivých lekcích máme v úvodní přehledové tabulce, stejně jako věkové rozložení.

Action Lady & Fit Lady

Dvě rozdílné hodiny cvičení pro ženy každého věku. Původní hodiny aerobiku byly přizpůsobeny požadavkům cvičenek, a tak vznikly tyto oddíly.

Změna spočívá v různé kondiční náročnosti hodin. Středeční Action Lady je vedeno ve svižnějším tempu (více aerobně), zatímco při pondělním Fit Lady není třeba tolik spěchat.

V obou hodinách je však kladen důraz na zapojení a posílení celého těla. Program obou hodin je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Oddíl Lady Aerobicu

Cvičíme pro zdraví, pro dobrou kondici, pro fajn náladu a radost z pohybu! Nezáleží tolik na fyzických schopnostech, ani zdravotních problémech. Cvičíme podle svých možností a společně se zlepšujeme.

  • S náčiním (stepy, činky, gumy, overbally, gymbally aj.) i bez (cvičení s vlastním tělem),
  • pro všechny věkové, zdravotní, hmotnostní i výkonostní skupiny,
  • zapojíte a zpevníte celé tělo,
  • cvičením proti civilizačním zdravotním problémům.

Kondiční cvičení

Přijďte si zacvičit hlavně pro sebe, zrelaxovat a zapomenout na problémy všedních dní. Nebojte se přijít a zjistit, jestli je tohle to, co hledáte. Rádi Vás uvidíme a zodpovíme Vaše dotazy.

Těší se na Vás - cvičitelky Ilona (pondělí) a Jitka (středa)!

Kondiční cvičení pro ženy

Zdravotní tělocvik

Pro rekonvalescenci po úrazech či při jiných obtížích je vhodné navštívit náš oddíl zdravotního tělocviku, kde vám pomůžeme odborných vedením vrátit se zpět do pravidelného života bez bolestí a obtíží.

Ringo - Přehazovaná kroužky přes síť

Hra ringo byla založena v roce 1959 Polákem Wlodzimierzem Strzyzewskim, který tuto hru představil na OH v Mexiku v roce 1968. Vymyslel ji jako doplňkový sport pro šermíře. Název ringo údajně vymysleli Mexičané, protože neuměli vyslovit polské jméno autora, tak mu říkali Mr. Ringo. Nějaký pan Miroslav Čech ale napsal, po přečtení článku o ringu v Mladé frontě, že podobnou hru hrával již v roce 1933 na plovárně v Broumově. Údajně této hře říkali německy Ring-spiel. V roce 1985 představili Poláci tuto hru na XII. Festivalu mládeže a studenstva v Moskvě. U nás se hrálo poprvé v červenci 1987 v Českém Těšíně a v listopadu se již konal celorepublikový seminář. Český klub ringa působí ve Veselíčku u Brušperku.

Tato hra rozvíjí postřeh, rychlost reakce, orientaci v prostoru, ale i fyzickou kondici a vůli. Hraje se na volejbalovém hřišti, hází se dvěma gumovými kroužky současně. V kroužku je dírka, která umožňuje vypouštět a nasávat vzduch, takže není tvrdý a je dobře uchopitelný.

Oficiálně se hraje 1 proti 1 (muži nebo ženy), 2 proti 2 (muži, ženy nebo smíšená družstva) a trojice (muži, ženy nebo smíšená družstva). V našem oddíle jsme si přizpůsobili pravidla pro sebe, neboť se scházíme v úžasném věkovém rozptylu 33-75 let. Hra nás ohromně baví, zažijeme při ní spoustu legrace, odreagujeme se, zapomeneme na všední starosti a po utkání, které je někdy velice napínavé, posedíme v sokolské restauraci. Slavíme společně narozeniny, narození vnoučat, ale spoluprožíváme i smutné chvíle, které nás v životě potkávají a bohužel i takové, že nás někdo opustí. Z některých z nás se staly skutečné kamarádky, které se scházejí i mimo sokolovnu.

Jóga

Cvičení probíhá každé úterý. Je zde kolektiv důstojných dam, které se rády protáhnou a zrelaxují u tohoto sportu.

Jóga v dením životě